Info

avatar Blog rowerowy prowadzi Keto z miasteczka Bydgoszcz. Mam przejechane 169287.28 km Jeżdżę z prędkością średnią 25.73 km/h Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

Dane wyjazdu:
121.70 km
07:20 h 16.60 km/h:
Maks. pr.:32.54 km/h
Temperatura:5.0
HR max:148 ( 81%)
HR avg:132 ( 72%)
Podjazdy:553 m
Kalorie: 2952 kcal

IV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości

Czwartek, 11 listopada 2010 · dodano: 11.11.2010 | Komentarze 1

Trasa: Bydgoszcz – Fordon – Osielsko – Borówno – Pyszczyn – Dębowa Góra – Koronowo – Tryszczyn – Osówiec – Białe Błota – Brzoza - Bydgoszcz

Wyruszyłem po godz. 6-tej aby zameldować się na starcie rajdu przy Pomniku Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego w Bydgoszczy. Pogoda od samego rana nie nastrajała zbyt optymistycznie. Zapowiadano przelotne opady deszczu, do tego zimno i stosunkowo silny wiatr, czyli wszelkie przeciwieństwa bikera, aby zabrać mu przyjemność z jazdy. Ale nie dam się, jadę. Na miejscu zbiórki „zainstalowałem” na moim rowerze tzw. pakiet startowy czyli numer startowy, chustę biało-czerwoną i flagę na rower. Po potwierdzeniu rejestracji o godz. 7-ej wyruszyliśmy całą grupą liczącą dobrze ponad 100 rowerzystów na trasę. Po drodze, w Dolinie Śmierci w Fordonie dołączyli do naszej grupy kolejni bikerzy. Stamtąd już w pełnym składzie wyruszyliśmy na dalszą, zaplanowaną trasę rajdu.
Zaraz na początku trasy rozpadał się deszcz i padał z przerwami prawie przez cały dzień. Nie przeszkodziło to jednak rowerzystom w dobrej zabawie. Droga rajdu w przeważającej większości wiodła szosami, ale nie tylko, bo także bocznymi szutrami, drogami gruntowymi i ścieżkami leśnymi. Na skutek przelotnych opadów w ostatnich kilku dniach drogi nieutwardzone zamieniły się w grząski teren. Miejscami błoto mocno dawało mi się we znaki, ze względu na dość wąskie (1,6’’) opony w moim trekkingu. Krótkie odcinki na trasie musiałem pokonać prowadząc rower i brnąc w błocie.
Na całej długości trasy zaplanowane było dwanaście miejsc, gdzie rowerzyści złożyli hołd poległym i pomordowanym oraz upamiętnili miejsca Pamięci Narodowej zapaleniem zniczy (Bydgoszcz – ul. Bernardyńska, Fordon – Dolina Śmierci, Osielsko, Borówno, Pyszczyn, Dębowa Góra, Koronowo, Tryszczyn, Osówiec, Białe Błota, Brzoza, Bydgoszcz – Stary Rynek). Tempo jazdy było wybitnie turystyczne, dzięki czemu dość bezpiecznie jechało się w tak dużym peletonie rowerzystów, który rozciągał się na przestrzeni kilkuset metrów. Na trasie w Bytkowicach i w Brzozie, na dłuższym (30 min.) postoju zjedliśmy ciepły posiłek, który nas rozgrzał i dodał sił na resztę trasy. Od momentu porannego wyjazdu zatoczyliśmy wielka pętlę od północnej strony Bydgoszczy i na końcówce rajdu z powrotem wjechaliśmy do miasta. Rajd zakończyliśmy powolnym przejazdem całej kawalkady rowerzystów na Stary Rynek w centrum Bydgoszczy, przy Pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej. Wszystkich uczestników imprezy udekorowano pamiątkowymi, okolicznościowymi medalami.
Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej „ROWEROWA BRZOZA”. Głównym celem rajdu było uczczenie Święta Dnia Niepodległości. Ponadto ważne było poznanie miejsc Pamięci Narodowej na terenie Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Honorowy patronat nad rajdem objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski i Starosta Powiatu Bydgoskiego.
Impreza była bardzo udana i przebiegała (a raczej przejeżdżała) w miłej i gorącej atmosferze bikerów.
Do zobaczenia na trasie za rok.

Fotki z rajdu

Fotki Jarka

IV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości © ketoketo





Komentarze
JarMik | 09:22 piątek, 12 listopada 2010 | linkuj Warto było tam być. Nawert łezka mi się zakręciła w oku gdy wjeżdżaliśmy na Stary Rynek!
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!